Boys & Top Girls & Jorrgus & Extazy & BajorekD – To zmieni się (Oficjalny Teledysk) Disco Polo 2020

10K
Udostępnij
Skopiuj ten link

Boys, z Marcinem Millerem na czele, powstał w 1991 r. Początki zespołu nie były łatwe, panowie grali na pożyczonym sprzęcie, czasem nawet robionym własnoręcznie. Dzięki zapałowi i chęci rozwoju chłopaki z zespołu Boys odnieśli niebywały sukces.
Szybko stali się znani i lubiani. Pierwsze koncerty dawali na weselach, imprezach organizowanych w małych miejscowościach. Pierwszy album – „Dziewczyna z marzeń” – nagrali w garażu. Znalazł się na nim wielki przebój muzyki disco polo „Wolność”.
Kolejne utwory zespół nagrywał już w profesjonalnych studiach nagraniowych. Po nagraniu kaset „Usłysz wołanie” i „Wspólne inicjały” kaseta „Miłość jak wiatr” zapewniła zespołowi pierwsze miejsca na listach przebojów. W czerwcu 1996 roku zespół wydał płytę zatytułowaną „Łobuz i drań” i od tego momentu stali się najwyżej ocenianym zespołem z gatunku disco polo.
Zespół Boys przez minione 20 lat zdobywał różne nagrody. Zdobył 5 platynowych płyt i 2 złote. W 1995 roku w Opolu, jako jedyna grupa disco polo, otrzymali nagrodę od TVP . W 1997 i 2001 r. na festiwalu w Ostródzie boysband zajął 1. miejsce i zdobył nagrodę publiczności.

Top Girls – pierwszy girlsband wytwórni Greenstar. Zespół tworzą trzy piękne i niezwykle utalentowane wokalistki Angelika Żmijewska, Paula Karpowicz i znana widzom Polo tv Justyna Lubas, uczestniczka trzeciej edycji Disco Star 2015! Dziewczyny pochodzą z różnych regionów kraju jednak to nie przeszkodziło im  w zaledwie kilka miesięcy  podbić serca fanów disco polo.  Na swoim muzycznym koncie Top Girls ma już dwa energetyczne i bardzo gorące teledyski. „Dziś zatańcz ze mną” który ukazał się  w lutym 2016 roku oraz „Czeski film” z końca kwietnia.

Jorrgus to formacja wokalno-taneczna, a zarazem pseudonim lidera zespołu. Zespół powołał do życia Jerzy Szuj wiosną 2008 r. (rok wcześniej opuścił on grupę Time). Jorrgus szybko zdobył sympatię fanów muzyki disco polo oraz dance. Obecny skład zespołu to: Jerzy, Rafał oraz tancerki Justyna i Ola. Najbardziej rozpoznawanym przebojem jest „Ja chcę mieć żonę”. Piosenka przez 16 tygodni zajmowała pierwsze miejsce w programie muzycznym telewizji ITV „Disco Polo Live”. Sukces odniowsły także utwory „Mama ci mówiła” i „Do Re mi”. Zespół na swoim koncie ma już dwa krążki – pierwsza płyta „Do re mi”, druga „Po królewsku”, nagrano również osiem klipów. Z piosenką pod tytułem „Kochaj ludzi i świat” Jorrgus wystartował w preselekcjach do konkursu Eurowizji w 2009 r. Grupa była kilkakrotnie nagradzana na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo & Dance. Był także nagradzany przez firmę fonograficzną „Green Star”. Muzyka zespołu Jorrgus znana jest również za granicą – artyści występowali w USA i w kilku krajach Europy (Niemcy, Belgia, Hiszpania).

EXTAZY powstał w 2009 roku, lecz jego korzenie sięgają nieco dalej. Lider, Kamil Chludziński, niegdyś członek formacji STARS, występował z tą grupą przez kilka lat. Z formacją STARS rozstał się w roku 2007, a następnie razem z Damianem Staniszewskim założył grupę pod nazwą MATRIX. W tym okresie powstała piosenka „Tak jak pierwszy raz”. MATRIX zakończył swoją działalność pod koniec roku 2008, a Kamil Chludziński stworzył nowy zespół o nazwie EXTAZY. 11 kwietnia 2011 odbyła się premiera debiutanckiego krążka „Powiedz powiedz co cię kręci”. Na krążku znalazło się 11 autorskich piosenek oraz 3 remixy.

BajorekD to młody wokalista disco polo, który zasłynął takimi kawałkami, jak np. „Pytasz mnie” czy „Tylko Ciebie mam”. Ma też na koncie utwory z innymi zespołami ze sceny muzyki tanecznej m.in. „Przeznaczeni”, który wykonuje z Top Girls.

Magazyn Disco Polo tworzony jest dla Was oraz dzięki Wam czyli fanom Disco Polo. Każdy fan muzyki Disco Polo ma możliwość dodania nowych utworów lub info swojego ulubionego zespołu do naszego magazynu Disco Polo. Jedyne co musicie zrobić to skorzystać z podstrony kontakt. Nasz magazyn Disco Polo jest najlepszym miejscem informacji na temat hitów Disco Polo oraz nowości Disco Polo. Z wami nasi czytelnicy staniemy się jeszcze lepsi!

Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *