Bayer Full i Boys – Szalona blondynka (Oficjalny Teledysk) Disco Polo 2019

23K
Udostępnij
Skopiuj ten link

Bayer Full powstał w listopadzie 1984 r. Jego twórcami są Sławek Świerzyński, Arek Kamiński, Jacek Łyziński i Tomek Rudziński. Później do zespołu dołączyła Beata Matuszewska. Zespół tworzy muzykę biesiadną, znaną chyba wszystkim Polakom. – Nasze płyty sprzedano w nakładzie ponad 12,5 mln szt. Złotymi płytami nagradzano nas za 100 000 szt. Platynowymi za 750 000 szt. Nigdy nie wyparliśmy się naszych korzeni, a grywamy na wszystkich kontynentach, gdzie nazywani jesteśmy ambasadorami polskiej piosenki. – mówił Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full. Sławomir Świerzyński jest nie tylko człowiekiem z głową pełną pomysłów muzycznych, ale też pełną pomysłów na biznes. Jest właścicielem gospodarstwa rolnego oraz stadniny koni w miejscowości Wola Łącka, gdzie mieszka na co dzień. W 1996 r. zagrał gwiazdę disco polo w filmie „Kochaj i rób, co chcesz” w reżyserii Roberta Glińskiego. Ponadto dwukrotnie (w 1997 oraz w 2007 r.) startował do Sejmu jako kandydat na posła z ramienia PSL. Niestety, bez powodzenia. Poza Europą Bayer Full najczęściej koncertuje w Ameryce Północnej i Australii. Zespół gra utwory, które jak sami mówią, są niezbędne na wszystkich weselach oraz festynach gminnych i małomiasteczkowych. Największe hity zespołu to m.in. „Blondyneczka” (1992), „Wakacyjna dziewczyna” (1993), „Wszyscy Polacy” (1995).

Boys, z Marcinem Millerem na czele, powstał w 1991 r. Początki zespołu nie były łatwe, panowie grali na pożyczonym sprzęcie, czasem nawet robionym własnoręcznie. Dzięki zapałowi i chęci rozwoju chłopaki z zespołu Boys odnieśli niebywały sukces.
Szybko stali się znani i lubiani. Pierwsze koncerty dawali na weselach, imprezach organizowanych w małych miejscowościach. Pierwszy album – „Dziewczyna z marzeń” – nagrali w garażu. Znalazł się na nim wielki przebój muzyki disco polo „Wolność”.
Kolejne utwory zespół nagrywał już w profesjonalnych studiach nagraniowych. Po nagraniu kaset „Usłysz wołanie” i „Wspólne inicjały” kaseta „Miłość jak wiatr” zapewniła zespołowi pierwsze miejsca na listach przebojów. W czerwcu 1996 roku zespół wydał płytę zatytułowaną „Łobuz i drań” i od tego momentu stali się najwyżej ocenianym zespołem z gatunku disco polo.
Zespół Boys przez minione 20 lat zdobywał różne nagrody. Zdobył 5 platynowych płyt i 2 złote. W 1995 roku w Opolu, jako jedyna grupa disco polo, otrzymali nagrodę od TVP . W 1997 i 2001 r. na festiwalu w Ostródzie boysband zajął 1. miejsce i zdobył nagrodę publiczności.

Magazyn Disco Polo tworzony jest dla Was oraz dzięki Wam czyli fanom Disco Polo. Każdy fan muzyki Disco Polo ma możliwość dodania nowych utworów lub info swojego ulubionego zespołu do naszego magazynu Disco Polo. Jedyne co musicie zrobić to skorzystać z podstrony kontakt. Nasz magazyn Disco Polo jest najlepszym miejscem informacji na temat hitów Disco Polo oraz nowości Disco Polo. Z wami nasi czytelnicy staniemy się jeszcze lepsi!

Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *